« EĞİTİMLER » TEORİ EĞİTİMİ

Solfej

Müzik sesleri, yazımı (notalar), piyano üzerinde konumlarının öğrenilmesi;

Nota dizisi, triad, interval, akort, akort dönüşümü gibi değişik müzikal yapıların ezberlenmesi ve tanınması yöntemiyle yapılan alıştırmalarla müzik kulağının geliştirilmesi: solfej çalışmasında bulunan müzikal materyalin tamamının söylenmesi, dinleyerek seçebilme, diktant yazımı, ses bilgisinin temel ilkelerinin öğrenilmesi.

Solfej dersleri duruma göre uzun veya kısa olabilir. Bilgi düzeyiniz ve müzik çalışmalarınızın yoğunluğuna bağlı değişen sürelerde olabilir. Solfej dersleri her yaşta ve her bilgi seviyesinde insan için faydalıdır. Solfej dersleri müzik amatörlerinin müzik kulaklarını geliştirirken, profesyonel müzisyenlerin müzik kulaklarını da daha keskin hale getirir.

Müzik Teorisi

İçerik yapım aşamasında.

Armoni

Müzik besteleme herkesin sahip olabileceği eğlenceli bir sanattır!

Kompozisyon (bestecilik) birbirinin etkisiyle türü ve tarzı oluşturan, belirli uyum ve şekil oluşturma kanunlarının birleşimidir. “Kompozisyon” terimi Latin sözcüğü compositio’dan alınmıştır ve “düzenleme, bağlama, toplama, birleştirme” anlamına gelir. 

Sadece müzik besteleme yeteneği olan kişilerin kompozisyon yapmaları gerektiği düşünülür. Ama aslında bu fikir yanlıştır, insan doğduğunda çeşitli sanatlara yetenekli doğar ve bunları belirli alıştırmalarla geliştirir. Örneğin,17–19. yüzyıllarda çocuğuna müzik eğitimi verebilecek olan her ailenin çocukları kompozisyon dersi alırdı. Edinilen bu bilgiler sayesinde, o çocukların çoğu dünyaca ünlü birer besteci olmuşlardır.

Kompozisyon dersinde, siz vokal ve aletli improvizasyon (doğaçlama) sanatını ve müzik dilinin ifade gücü araçlarını doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Piyano müzik bilgisi, uyum ve orkestralamayı benimsemeye yardımcı olur. Şarkı söylemeye, müziğin melodik tarafını analiz etmeye, müzisyenin müzik kulağını ve önsezisini geliştirmeye yardımcı olur. Siz kendinize eşlik ederek şarkı söyleyebilir, duyduğunuz şarkıları rahatlıkla çalabilir ve eseri kendi ses tonunuza göre uyarlayabilirsiniz.

Birçok müzik okullarının eğitim programlarında kompozisyon (bestecilik) ve improvizasyon (doğaçlama) gibi derslerin olmadığına dikkatinizi çekmek isteriz.

Kompozisyon ve İmprovizasyon sanatı müzik besteleyerek hislerinizi, duygularınızı ve fikirlerinizi müzik diliyle ifade etmeye yardımcı olacaktır.

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal