« MAKALELER » Caz Piyano

Caz – XX’ inci yüzyıl başlarında ABD'de Afrika ve Avrupa kültürünün bir sentezi olarak ortaya çıkan ve daha sonra yayılan müzik türü. Caz müziğinin karakteristik özellikleri ilk başta doğaçlama, senkronize ritimleri temel alan çok ritimlilik ve eşsiz icrası oluşturmaktadır.

Caz müziği içerisinde çok farklı tarzlar da bulunmaktadır: swing, bibon, progressive-caz, hard-bop, modal-caz, soup-caz, free-caz, mainstream, fuji, postbibop, latin-amerikan cazı vb. Ritim duygusu müzikle uğraşan herkes için şarttır. Ama, özellikle de caz yapan kişi için çok hassas bir ritim duygusu gereklidir. Caz müziği yapmaktan gerçekten zevk almanız için doğaçlamanın temellerini de bilmeniz gerekmektedir. doğaçlama olmadan gerçek anlamda canlı bir caz düşünülemez. Kompleks metot yolu ile gerçekleştirilen piyano ve müzik beste derslerinde size doğaçlamanın ana unsurlarını öğreteceрiz.

Piyano dersinde dinleyerek seçim yapma

Daha önceki satırlarda, dinleyerek müzik seçebilmek için müzik kulağınızın geliştirilmesi gerektiğine değinmiştik.

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal