« MAKALELER » Caz Vokal

Caz Vokal eğitimi klasik şan tekniği öğrenilmesinden başlar . Bu çalışmaların ardından standart caz parçalarıyla caz piyanosu eşliğinde repertuar çalışmalarına ve daha ileride doğaçlama – (scat singing) çalışmalarına geçilir. Eğitimin en gerekli parçası ve başarının en önemli anahtarı caz vokal müziği armonilerini duyabilmektir , bunun için de öğrencinin caz müziğini dinlemesi ve izlemesi gerekir. Al Jarreau, Bobby McFerrin, Ella Fitzgerald, Nina Simone, Dinah Washington, Sarah Vaughan, Sheila Jordan, Carmen Mcrae, Betty Carter, bizden Nükhet Ruacan, Sevinç Tevs, Ayten Alpman, İlhan Gencer , önemli vokaller arasında.

Klasik ve caz vokal tekniklerinin öğrencide oturması aşamasından sonra Caz müziği eğitiminde gelinen son nokta doğaçlama ( scat singing) aşamasıdır.

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal