« MAKALELER » Çocuk Vokali

Çocuklar her yaşta etkin bir şekilde ve zevkle vokal çalışmasını yapabilir. Doğrudan vokal çalışmasına başlamayı 6-7 yaş grubu çocuklarına öneririz. O zamana kadar (3,5 ile 6 yaş arasında) çocuklar, şarkı söyleme ve nefes alıştırmaların mutlaka dahil olduğu genel müziksel gelişim programına göre çalışmaktadır. Vokal öğretmenlerimiz çocuğunuzun zevkle söyleyeceği çocuk dizilerinden şarkı seçecektir.

Çocuğun müzik kulağı gelişmemişse, uğraşacağı müzik etkinliğine bağlı olmaksızın onu geliştirmek gerekmektedir. Bir çocuk notaları tam olarak söyleyemiyorsa, bir melodiyi tam olarak tekrar edemiyorsa, o çocuktan iyi bir şarkı söyleme performansı beklenemeyeceğini herkes bilmektedir.

Bunun için solfejin (nota bilgisinin) tüm kursunu görmeye gerek yoktur. Çocuğun kulak ile ses arasında daimi bir koordinasyon geliştireceği vokal solfej yeterlidir.

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal