« MAKALELER » Ses Eğitimi Amaçları

Ses üretiminde esas olan şey, nefestir. Her zorlukta şarkıyı doğru söyleyebilmek için nefesin kullanılmasının ve kendi ses aletinizi yani sesinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Ayrıca farklı müzik stilleri için farklı "ses eğitimi" gerekmektedir.

Ayrıca dikkatinizi, müzik nefesinin az bilinen ancak herkes için geçerli olan iyileştirici etkisine de çekmek isteriz. Ses sanatçıları, herkesten farklı nefes alırlar; yani akciğerlerin alt kısımlarına hava alırlar ve bu şekilde diyaframı ve periton boşluğunun kaslarını aktif bir şekilde kullanabilirler. Bu şekilde alınan bir nefes, masaj etkisiyle kana yüksek miktarda oksijen alır ve bünyedeki yaşamsal öneme sahip tüm organların daha iyi çalışmasını sağlar.

Ayrıca vokal derslerinde, büyük topluluklar önünde konuşma yapanlar, tiyatrocular ve iş amaçlı toplantı ve konuşmalara katılanlar için çok gerekli olan iyi diksiyon gelişimi de öğretilmektedir.

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal