AMADEUS POLİFONİK ÇOÇUK KOROSUÇocuk koromuz, çocuklara yönelik olarak yapılandırılmış diğer eğitimlerimizi bütünlemek üzere, organize edilmiştir.

Çocuklarla çalışırken ilk etaplarda en fazla dikkat sarf edilen konu ses uyumu ve doğru tonlama olmaktadır. Ayrıca, yalnızca melodinin yüksek sesli söylemesi değil aynı zamanda sesin süslenmesi ve kalitesine de dikkat edilir.

Çok sesli şarkı söylenmesine geçiş, ancak, koroda iyi bir ses uyumu yakalandığında, farklı ritmler, tınılar, tonlar ve bunların birleşimleri ayırt etmede, alıştırmalarda ve şarkı söylerken alt sesin bulunmasında başarı elde edildiğinde gerçekleşir. Yukarıda bahsedilen konular üzerinde özenli ve detaylı bir çalışmanın sonunda, çocuklar koro gruplarına ayrılır ve repertuar olarak iki ve üç sesli eserlerle çalışmaya başlarlar.

Daha ilk derslerden itibaren çocuklar sadece şarkı söylemeye değil, müzik yapmaya da alışmaktadırlar. Burada ilgi çekici hikâyelerden CD dinlemeye kadar mümkün olan tüm araçlar devreye girer. Bu yaklaşımda repertuar seçimine özen gösterilir. Repertuar, Türkçe çocuk şarkılarından ve yabancı (İngilizce, Rusça, İtalyanca) çocuk ve gençlik şarkılarından oluşmaktadır.

Koro eğitimi içeren konular:

» Nota eğitimi, Senkronizasyon(birlikte söyleme), Ritim duygusu

» Solfej, Çok Seslilik, Formlar ve Yorumlama

» Diksiyon (dilleri doğru kullanma) Türkçe, İngilizce ve Rusça, İtalyanca

» Topluluk karşısında performans sergileme

Koroya 6-12 yaslarda, kaliteli çocuk sesine ve bu eğitimi yürütebilecek yeterli dizeyde müzik kulağına sahip olanlar tercihimizdir.

Koro dersi haftada bir saat grup dersi seklinde yapılmaktadır.KORO BAŞVURU FORMU

Ad & Soyad
Baba Adı
Anne Adı
Doğum Tarihi
Okuduğu Okul / Sınıf
Anne Cep Telefonu
Baba Cep Telefonu
E-Mail Adresi
Varsa Notunuz
Güvenlik Kodu (2+2=?)
 

Şirinyalı Mah.1528 Sok. Villa Dereli 8/1 Muratpaşa / Antalya     Telefon 0242 321 82 82     Gsm 0532 709 25 04

#ANTALYA #ABRSM #The Associated Board of the Royal Schools of Music #Piano #Keman #Flüt #Gitar #Caz Eğitimi #Caz Armoni #Caz Piano #Doğaçlama #Caz Vokal #Müzik Teorisi #Solfej #Teori #Bestecilik #Ses Eğitimi #Ses Eğitimi Amaçları #Çocuk Vokali #Akademik Vokal #Popüler Vokal #Yetişkinler için Vokal #Caz Vokal